Δευτέρα 6 Αυγούστου 2012

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ, ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ.

Το 4ο τουρνουά Street Handball Αγριάς, πέρασε και αυτό στην ιστορία και θα μείνει ως το πιο συναρπαστικό τουρνουά, με εξαιρετικούς αγώνες που κρατήσαν αμείωτο το ενδιαφέρον όσων τους παρακολούθησαν μέχρι το τέλος.
Οι σημερινοί αγώνες κατάταξης κάθε κατηγορίας ήταν συγκλονιστικοί, με τον τελικό της μεγάλης κατηγορίας να έχει "χιτσκοκικό" φινάλε και να κρίνεται στο ένα γκολ, 3 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του!!!

Ας δούμε τα αποτελέσματα και τους νικητές κάθε κατηγορίας:

A. Γεννηθέντες 2001 και νεώτεροι (αγόρια - κορίτσια)

Λύκοι - The leaders                 15 - 7  (τελικός)
Stars - Ανικήτοι Μπέμπηδες   11 - 9   (μικρός τελικός)

Μια αμιγώς κοριτσίστικη ομάδα κέρδισε τον τελικό αυτής της κατηγορίας, που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό, υποχρώνοντας τους Ανίκητους Μπέμπηδες στην πρώτη και μοναδική ήττα στο τουρνουά! Από την άλλη η "παρέα" των Λύκων κέρδισε με χαρακτηριστική άνεση τους The Leaders, πέρνωντας την τρίτη θέση.

Stars οι νικήτριες της κατηγορίας

Β. Αγόρια γεννηθέντα 1999 - 2000

Nameless - The fire              21 - 11  (τελικός)
Terminators - Anonymous   10 - 6   (μικρός τελικός)

Οι Nameless με ηγέτη τον πρώτο σκόρερ του τουρνουά, Μιχάλη Κωνσταντέλια, έφθασε εύκολα στην κατάκτηση του τίτλου της κατηγορίας.Οι Terminators κέρδισαν την τρίτη θέση στην κατηγορία.

Nameless  οι νικητές της κατηγορίας

Γ. Αγόρια γεννηθέντα 1997 - 1998

Τσίτες - Αχλάδες                                  8 - 11
The Kings - Στρουμφάκια                  21 - 19 (στην παράταση, 15 - 15 στην κανονική διάρκεια)
Στρουμφάκια - Αχλάδες                     15 - 11 (μικρός τελικός)
Τρελοί Χαντμπολίστες - The Kings   16 - 11 (τελικός)

Η τελική κατάταξη της κατηγορίας: 1. Τρελοί Χαντμπολίστες  2. The Kings  3.Στρουμφάκια 4.Αχλάδες  5. Τσίτες

Τρελοί Χαντμολίστες ...στην προθέρμανση

Δ. Αγόρια γεννηθέντα 1995 - 1996

Τσίτες - Αχλάδες                                  12 - 10
The Kings - Τρελοί Χαντμπολίστες     12 - 22
Τσίτες - The Kings                               10 - 13  (μικρός τελικός)
Ιωλκός - Τρελοί Χαντμπολίστες          19 - 18 (τελικός)

Ένας συγκλονιστικός τελικός που κρίθηκε 3 δευτερόλεπτα πριν την λήξη του με τον Ανδρέου Ορφέα να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα, ενώ και ο μικρός τελικός κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στα τελευταία λεπτά.

Η τελική κατάταξη της κατηγορίας: 1. Ιωλκός  2. Τρελοί Χαντμπολίστες 3. The Kings 4. Τσίτες 5. Αχλάδες.

Το 4ο τουρνουά Street Handball Αγριάς πέρασε στην ιστορία!!!